Zayıflamanın ödülü, liposuction


Zayıflamanın ödülü, liposuction
Liposuction nedir

Kilo vermek, verilen kiloların geri alınması, daha sonra yine kilo vermek, araya yağ alma işlemlerinin eklenmesi. Bunlar cerrahi yöntemler olsun, cerrahi dışı cihazlar olsun, iğne ile yapılan bir takım işlemler olsun, herhalde bunlar hiçbir zaman popüleritesini kaybetmeyecek. Ama kimlerde ben yağ alma İşlemini yapıyorum ve kimlerde yapılırsa doğru olacağını ve sonucunun iyi olacağını düşünüyorum ondan bahsetmek istiyorum.
Genellikle boyuna göre kilosu 20 kg’dan fazla olmayan kişilerde bu etkili bir yöntemdir. Zaten bu kişiler aşırı obez sınıfına girmezler sadece kiloludurlar. Ve bu kilo genellikle ya kadınlarda doğum sonrası kalan bir özellik olabilir ya da bir takım hastalıklar geçirilmiş olabilir ya da yapısı olarak zaten çocuktan beri sık sık kilo alıp vermeye meyilli kişilerdir. Bu kişiler eğer hayatlarına, hayat tarzlarına, yeme tarzlarını değiştirmeye karar verdilerse o zaman bu işlemin yapılması daha doğru olur. O kişinin bunu diyetle, sporla vermesi çok büyük zaman gerektirdiği için, bir de buna uyum sağlamak herkes için o kadar kolay olmadığı için biz araya liposuction yöntemiyle girersek hem onların morallerini yükseltiriz, hem de hayat tarzlarını daha çabuk değiştirmelerine yardımcı olabiliriz.
Bunlar nelerdir?
Bunlar genelde genetik kilolardır bizim aldığımız yağlar. Mesela kadınlarda kalça bölgesinde çok daha fazla miktarda yağlanma olabiliyor. Bu kilo verme ile pek giderilebilir bir durum değil. işte bu durumda biz araya giriyoruz. Ondan sonra kilo aldığımızda, ilk kilo aldığımız yer genellikle bel bölgesidir. Yine bu bölgeden yağ alımı yapılıyor. Biraz yaş 40 yaşın üzerine geçtiği zaman sırttan da yağ alma ve burada bir takım deri bolluklarının oluşması söz konusu olabilir ki bunları da sporla da gidermek için öyle o kadar zaman gerekiyor ki o kadar ciddi disiplinli çalışma gerekiyorki bizim normal hayatımızda bu kadar süreyi spora ayırmamız bazen mümkün olmuyor. İşte o zaman biz devreye giriyoruz.
Karın bölgesi için, diyeceksiniz ki bu kişi mesela kilosu var tamam bunu çok kolay verir. Böyle olur ama yaşam tarzı çok statik giden birinin iş ortamı falan bunları düzeltmesi mümkün olmayabilir. O zaman biz şöyle hem belden hem göbekten sirküler olarak yani çepeçevre bir yağ dokusu azalttığımız zaman, sonrada yine tamam işini değiştirmez ama yeme alışkanlığını değiştirebilir kişi bunu değiştirerek onu tutmasını sağlarsak sonuç kesinlikle daha iyi olacaktır.
Kişi biraz kilo verir ama hala görsel bir tatmin elde etmemiş olur. İşte o zaman da yine araya bir yağ alma yöntemi ya da karında veya herhangi bir yerde sarkma varsa o bölgeden hem yağ hem deri dokusu alınması eklenebilir. Çünkü kilo aşırı olduğu zaman kaybedildiğinde oluşan görüntü ne yazıkki öyle çok iyi bir şey olmuyor. O zaman özellikle obezite tedavisi gören hastalara yine bizim yağ alma, bacak germe, karın germe, kol germe gibi yöntemlerle destek olmamız gerekiyor.
http://www.defneerkara.com/vucut-estetik-ameliyati/liposuction.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *